Понеділок, 25.05.2020, 10:53
Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Мова сайту
Выбрать язык / Select language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 115

                        Музей історії школи                                                                 

                                                                                                                                                                          

 

ШКІЛЬНИЙ МУЗЕЙ - СВЯТИНЯ ПОКОЛІНЬ.

ТАКЕ ЗНАЙОМЕ ВСЕ У НІЙ!

 

     Життя кожної людини неодмінно пов’язано зі школою. Роки навчання, загартування, зростання – це ціла епоха.

    З цікавістю і захопленням гортаємо сторінки історії нашої маленької «країни», так, саме країни, тому що школа є ніби рідний дім, де всі один одного розуміють і поважають, де до кожного учня педагоги ставляться як до рівного, із задоволенням приймають до «шкільної родини». Піклуються і оберігають упродовж усього періоду навчання.

        У 2009 році нашій школі виповнилося 65 років. При підготовці до відзначення цієї ювілейної дати було зібрано багато матеріалів про історію нашої школи, її випускників та  вчителів. І у нашого директора, Садаєвої Ольги Іванівни,  виникла ідея створити музей "Історія школи". Так із 2010 року розпочалася робота над оформленням  музейної кімнати, яка розташована на третьому  поверсі школи в аудиторії №305. Матерiали та експонати для музею збиралися протягом тривалого часу. До збирання матеріалів залучилися учнi та їхнi батьки, учителi та випускники школи, педагоги, якi працювали в школi, а тепер перебувають на пенсiї.  Учителі ділилися спогадами про те, як вони навчали, а батьки згадували, як вони навчались. Учні збирали спогади, речові джерела, шкільне учнівське приладдя.

                             Метою створення музею є:

-  Формування в учнiв нацiональної свiдомостi, любовi до рiдної землi.

-  Забезпечення духовної єдностi поколiнь та вивчення пам'яток матерiальної та духовної культури.

-  Формування громадянських цiнностей через залучення до створення музею.

-  Розкриття нових (невідомих) сторінок історії навчального закладу.

-  Збирання матеріалів та експонатів про видатних діячів рідного краю, школи.

-  Організація змістовного дозвілля учнів.

-  Збереження шкiльних традицiй.

                            Головнi завдання роботи музею:

-  Розширення загальноосвiтньої пiдготовки учнiв засобами позакласної роботи.

-  Розвиток творчих iнтересiв в учнiв до пошукової, краєзнавчої, науково-дослiдницької, художньо-естетичної роботи.

-  Формування в учнiв розумiння нерозривного взаємозв'язку минулого, сучасного i майбутнього України.

-  Проведення культурно-освiтньої роботи серед учнів

               В Музеї історії школи функціонують стенди з такими матеріалами:

-   стежками історії БЗШ № 5;

-  учителі – легенди;

-  учительські династії;

-  наша гордість;

-  їх подвиг безсмертний (учителі школи – учасники війни);

-  він у нашій пам’яті ( Микола Горюнов, член  туристичного клубу «Вертикаль» , БЗШ № 5).

      

         Отже, експозиція музею розділена на окремі розділи.

Основним є розділ «Стежками історії БЗШ №5», присвячений створенню школи, її становленню та розвитку. Тут представлено стенд з фотографіями деяких шкільних випусків, матеріали про життя школи, навчальний процес. Особливо багато серед них фотографій з історії школи різних років. Збережена пам'ять в музейних документах і про директорів школи, які в різні часи її існування керували школою.

      Починаючи з часу заснування школи (1944 р.) і до сьогодення, за її кермом стояли 10 директорів, кожен з яких повністю віддавав себе роботі, піклувався про кожного учня, кожного працівника, прикладав багато зусиль, енергії, наполегливості для того, щоб школа мала нові й нові успіхи у навчання й вихованні.

      У музейному розділі "Їх подвиг безсмертний" маємо змогу познайомитись та згадати поіменно вчителів, які брали участь у Великій Вітчизняній війні, які здобували мир для прийдешніх поколінь. Матеріали про них представлено на окремих стендах.

      Школа, як відомо, починається з учителя. У розділі «Учителі-легенди» розповідається про вчителів, які більшу частину свого життя віддали школі, які обирали професію за покликанням, якими пишається школа і про яких завжди із вдячністю будуть пам’ятати їхні учні. Це Кахута Стефанія Василівна, «Відмінник освіти України», її педагогічний стаж становить 50 років; «Відмінник народної освіти» Бафталовська Ірина Костянтинівна, змістом життя якої є школа, уроки, учні; «Відмінник освіти» Комкова Лариса Анатоліївна та багато інших. Усіх цих учителів єднає те, що вони серце і душу віддавали учням, любили свою роботу, яка приносила велике моральне задоволення.

      Школа пишається й своїми трудовими династіями. Так, у музейному розділі «Учительські династії» можна ознайомитися з родинами, члени кількох поколінь яких працювали й працюють у БЗШ № 5.

   Традицією школи є й те, що до неї повертаються колишні учні, але вже вчителями.

     Прислів’я каже: "Сад не дасть врожаю, як добре не подбає садівник». Художник живе у своїх картинах, а учитель – у своїх учнях. Не без підстави пишається школа своїми учнями. Сьогодні це відомі в місті й області, країні люди. Про це розповідає стенд «Наша гордість».

     Є в шкільному музеї розділ, присвячений туристично-краєзнавчому клубу «Вертикаль», який був заснований у 1971 році за ініціативи Завгородньої Валентини Іванівни (учителя історії та літератури) та її чоловіка Завгороднього

Анатолія Григоровича (інженера, інструктора з альпінізму). За кілька років він став широко відомим, коли учні посідали  перші місця на туристичних змаганнях не лише в місті, а й області. За роки існування клубу було здійснено чимало категорійних подорожей по Кавказу, Криму, Карпатах. Клуб «Вертикаль» виховував у юних туристів високі моральні якості, учив товаришувати, долати перешкоди, відкривав перед учнями красу рідної землі, здійснював глибокий вплив на вибір професії багатьох з них. Найбільших висот досяг Горюнов Микола, який у складі української експедиції піднявся на Еверест  та інші гімалайські гіганти. Президент України Л.Кучма нагородив Миколу Горюнова орденом «За мужність» після підкорення найвищої вершини світу – Евересту, до речі, Микола був наймолодшим членом команди – на той час йому виповнилося 28 років.  Клуб, який був створений у Києві за його ініціативи, також носив назву «Вертикаль». На жаль, група альпіністів, у складі якої був Микола, під час сходження на одну з кавказьких вершин зникла.

       Спільною працею вчителів та учнів у музеї також оформлено такі матеріали:

- історія розвитку освіти на Білоцерківщині у І половині XX ст.;

- сторінки історії БЗШ № 5  у засобах масової інформації ;

- випускники школи – наша гордість;

- медалісти нашої школи ( починаючи з 1964 року );

- ними пишається школа ( педагоги БЗШ № 5, які удостоєні звання   ”Відмінник освіти України” та ”Заслужений учитель України”, нагороджені почесними нагородами України );

*  туристично – краєзнавчий клуб ”Вертикаль”;

*  наші шефи;

     З початку роботи фонди музею постійно поповнюються, на основі вивчення окремих документів учні пишуть свої перші дослідницькі роботи. У 2009 році робота учнів 11-Б кл. Кандзьоби Марії та Рудавського Олексія  була відзначена як одна з найкращих робіт обласного огляду-конкурсу «Топоніміка й історія освіти рідного краю».

     Робота з вивчення iсторiї школи продовжується й сьогоднi. Учні школи ведуть пошукову роботу, збирають матерiали для нових експозицiй.

     Ми запрошуємо всіх випускників різних років взяти участь у поповненні фондів музею історії школи. Будемо щиро вдячні всім, хто приєднається до цієї ідеї. Для поповнення експозицій музею просимо поділитися спогадами про роки навчання у школі, фотокартками, шкільним приладдям різних років, шкільною символікою тощо. Матеріали, передані в музей, займуть чільне місце в його експозиції.

    Ми чекаємо на Вас!

                                                                                         

Пошук
Свята та Події
Календар свят і подій
__________________
Новини ПедПреси
Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz